Спеціалісти Кремінського районного центру зайнятості з метою підвищення рівня інформування студентської молоді з питань запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці зустрілись із студентами Комунального закладу «Кремінський медичний коледж» та Кремінського професійного ліцею.

Під час зустрічі обговорювали законодавче підґрунтя використання праці дітей в Україні, шляхи потрапляння дітей до тенет торгівців дітьми, основні потенційні групи ризику, найгірші форми дитячої праці. Під час зустрічі зазначалося, що дітям протипоказана праця, яка психологічно, фізично або морально пов'язана з небезпекою чи заподіянням шкоди дитині.

Присутні ознайомилися з правилами безпеки, які повинен знати кожен. Дізналися до кого звернутися за допомогою у скрутній ситуації при виїзді за кордон та отримали ряд рекомендацій від спеціалістів щодо попередження негативних явищ.

Другим етапом зустрічі було складання резюме та важливі моменти під час співбесіди. Це зумовлено тим, що в сучасних умовах резюме стало обов’язковим атрибутом процесу працевлаштування претендента на певне робоче місце. Такий підхід набуває все більшого розповсюдження, тому що характерною рисою функціонування ринку праці є гостра конкуренція між претендентами на вакантне місце. У конкурентній боротьбі перемагають не тільки більш кваліфіковані та добросовісні працівники, а й ті, які зуміли добре представити свої переваги як майбутнього члена певної фірми (організації, установи) на етапі відбору претендентів на робоче місце. 

Під час зустрічі студенти дізналися про види, структуру резюме, основні вимоги щодо його написання. Дізналися, на які основні моменти слід звернути увагу, та вивчили дієві джерела пошуку роботи. Проаналізували типові помилки при написанні резюме. Отримали практичні поради у написанні ефективного документа. Переглянули де - кілька роликів відео-резюме та обговорили всі переваги.

Також на зустрічі з викладачами навчальних закладів відбулось більш детальне обговорення послуг для молоді та були надані роз’яснення щодо можливості працевлаштування, в т. ч. тимчасового працевлаштування в Ізраїлі, отримання ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, можливості проходження професійного навчання, в тому числі на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, питання реєстрації в центрі зайнятості, отримання статусу безробітного. Надані роз’яснення щодо чинного законодавства про зайнятість. Присутні ознайомлені з можливістю взяти участь в конкурсах для отримання грантів в рамках програм Данської Ради «Надання бізнес – грантів на початок нового та відновлення або розширення існуючого бізнесу», «Створення робочих місць для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні», «Підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні».