24 квітня у приміщені Сєвєродонецького міського центру зайнятості на семінарі для внутрішньо переміщених осіб представник Східноєвропейської правозахисної агенції Максим Голтвяницький надав допомогу переселенцям у сфері юридичної підтримки. Юрист розповів про зміни згідно з Законом “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях”, про процедуру ідентифікації та оформлення документів для внутрішньо переміщених осіб (паспорту, ID-карти, документів про встановлення факту народження та смерті) та надав практичні рекомендації, які стосуються документування порушень прав людини.

Внутрішньо переміщені особи користуються всіма правами людини і громадянина, передбаченими чинним законодавством України за місцем фактичного проживання. Додатковими правами для ВПО, які надає служба зайнятості, є сприяння офіційному працевлаштуванню, права та гарантії в сфері трудових правовідносин, надання компенсації роботодавцям на оплату праці ВПО та безробітним ВПО при працевлаштуванні, безкоштовне отримання ваучера на здобуття нової спеціальності, додаткова державна цільова підтримка для здобуття освіти та інші.

За роз’ясненнями щодо застосування чинного законодавства можна звертатися за консультацією до юрисконсульта Сєвєродонецького міського центру зайнятості.