Літо – особлива пора в житті дітей, під час якої вони відпочивають та набираються сил, що сприяє їх фізичному, духовному і розумовому розвитку. А щоб відпочинок став змістовним і корисним потрібно правильно його організувати. Зустрічі фахівців служби зайнятості допомагають школярам розширити проінформованость про світ професій; отримати профорієнтаційну допомогу у свідомому професійному самовизначенні через пізнавально-розважальні форми профорієнтаційної роботи.

Так фахівцями Кремінського районного центру зайнятості у Комунальній установі «Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Мрія» проводились інтерактивні профорієнтаційні заходи, а саме: ігри «Крокодил», де діти зображали представників різних професій, «Голосуй за професію» та «Аукціон», де визначали професію за її характерними ознаками.

А для дітей, які приїхали відпочивати у Новопсковський санаторій «Перлина», фахівці Новопсковського районного центру зайнятості провели експрес – гру «Я і світ професій». Під час гри команди «Полум’я» та «Адреналін» виконували різноманітні профорієнтаційні завдання: створювали оригінальний імідж своєї команди, відповідали на питання вікторини «Цікаві професії», відгадували загадки про професії, грали в гру «Стартап» та «Хто я?», в арт-конкурсі створювали малюнок «Ким я хочу стати коли виросту?». Таким чином ігрова форма профорієнтаційної роботи сприяє активному дитячому інтересу до світу професій, покращенню інтелектуальних, комунікаційних та емоційних здібностей, розвиває творчу фантазію дітлахів.

Фахівці Біловодського районного центру зайнятості для дітей, які відпочивали у пришкільному літньому таборі Новодеркульського ЗЗСО, організували та провели професіографічні екскурсії до метеостанції та прикордонної служби м. Біловодськ. Проведена екскурсія дала учням можливість ознайомитися з професіями в реальних умовах, отримати інформацію із першоджерел, поспілкуватися з професіоналами, сприйняти атмосферу і стиль трудового процесу.

Загалом протягом літніх місяців було в пришкільних та оздоровчих таборах, проведено майже 100 різноманітних профорієнтаційних заходів за участю 5 тисяч дітей. Спеціалісти служби зайнятості в ігровій формі знайомили дітей з робітничими професіями, умовами праці, перспективами працевлаштування та потребами ринку праці.

Подібні заходи допомагають оздоровитись та відпочити, і разом з тим, мотивувати дітей щодо свідомого вибору майбутньої професії. Сьогодні ми даємо старт для професійного визначення молоді, а вдалий вибір – особиста справа кожного.