Літо – особлива пора в житті дітей, бо в цей час вони відпочивають та набираються сил, що сприяє їх фізичному, духовному і розумовому розвитку. А щоб відпочинок став змістовним і корисним, потрібно правильно його організувати. До роботи вихователів таборів долучаються й фахівці служби зайнятості, які заздалегідь планують свою профорієнтаційну роботу в таких місцях відпочинку, де можна не лише весело провести час, а й дізнатися багато цікавого та пізнавального.

Організація профорієнтаційної діяльності у пришкільних таборах – одна з найцікавіших і творчих форм роботи з учнями. Табір поєднує оздоровлення  дітей з їх вихованням. А державна служба зайнятості вносить корисне різноманіття та креатив у їх відпочинок.

У серпні відбувся завершальний етап щорічної інформаційно-просвітницької акції у дитячих таборах. За літній період у 62 молодіжних оздоровчих закладах було проведено майже 70 заходів (презентації професій, профорієнтаційні уроки, професіографічні екскурсії, інтерактивні заходи змагально-мотиваційного, інтелектуально-ігрового характеру тощо).  Більше ніж 3,5 тисячам учнів загальноосвітніх закладів області надано майже чотири тисячі профорієнтаційних послуг.

Спеціалісти служби зайнятості в ігровій формі знайомили дітей з робітничими професіями, умовами праці, перспективами працевлаштування та потребами ринку праці. Без уваги також не залишилися діти-сироти та діти, що позбавленні батьківської опіки; вихованці, які тимчасово виїхали з території непідконтрольної Україні.

Під час різноманітних заходів діти брали участь у конкурсних програмах та отримували подарунки: іграшки, солодощі, книжки-розмальовки, блокноти, альбоми для малювання.

Всі бажаючі могли оцінити свої професійні схильності за допомогою профорієнтаційних тестів, за результатами яких кожен отримав практичні та методичні рекомендації спеціалістів служби зайнятості щодо майбутнього вибору професії. Адже хороші спеціалісти потрібні завжди, тим більше якщо вони обрали свою професію за покликом серця та душі.

Інтерактивні заходи для вихованців таборів проходять у вигляді подорожі до країни професій. Беручи участь у різних конкурсах, діти отримують інформацію про світ професій, «приміряючи» ту чи іншу на себе. Команди яскраво презентують «замок своєї мрії», використовуючи власний  досвід і уявлення про самореалізацію та життєвий успіх. Діти із задоволенням виконують різні вправи профорієнтаційного спрямування, беруть участь у конкурсах, відгадують загадки, демонструючи свої знання професій.

Так, у рамках літньої профорієнтаційної акції «ПРОФ FEST» у дитячому оздоровчому таборі «Перлина» спеціалісти Новопсковського районного центру зайнятості провели інтерактивну експрес-гру «Подорож до міста професій». Всі діти, які відпочивали у санаторії, знайомилися із світом професій та мріяли про майбутній вибір, враховуючи власні інтереси.

Спеціалісти Старобільського районного центру зайнятості в оздоровчому таборі «Джура», розташованому у мальовничому с.Лиман, неподалік м.Старобільська організували профорієнтаційну зустріч для дітей «Веселка професій». Захід провели в ігровій формі. Під час виконання конкурсних завдань діти показали свої знання професій на сучасному ринку праці, а також розширили уявлення про світ професій.

Учні Кремінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4, які відпочивали у пришкільному таборі «Веселі канікули» взяли участь в професіографічній екскурсії в 21 Державну пожежно–рятувальну частину ГУ ДСНС України. Під час заходу дітям показали навчальний виїзд пожежної машини та рятувальне обладнання. Діти ознайомились з вимогами професії «Пожежний-рятувальник», умовами праці, перспективами працевлаштування та потребами ринку праці.

Нажаль, літо-2018 закінчилося, але спеціалісти служби зайнятості та вихователі таборів переконані, що такі зустрічі допоможуть дітям напрацювати корисні навички та стануть запорукою вірного вибору професії в майбутньому. Саме від того, як ми – дорослі – допоможемо дітям зорієнтуватися у житті й правильно обрати свій професійний шлях, залежить майбутнє держави. 

 

Відділ організації профорієнтації

Луганського обласного центру зайнятості