В Новоайдарському районному центрі зайнятості відбувся інформаційно-роз'яснювальний семінар щодо легалізації трудових відносин для роботодавців.

В заході взяли участь представники Новоайдарського районного центру зайнятості, Головного управління Держпраці України в Луганській області, Головного управління Пенсійного Фонду України в Луганській області, УСЗН Новоайдарської РДА, фізичні особи-підприємці та роботодавці.

Відкрила захід заступник директора центру зайнятості Світлана Карташова, яка проінформувала учасників про стан та основні тенденції ринку праці Новоайдарського району, про нові підходи у роботі служби зайнятості. Також звернула увагу роботодавців на те, що є доручення Прем’єр-міністра України О.Гончарука від 22.01.2020р. №2313/0/1-20 «Про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами» і в період з 20 по 31 січня в районі проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота працівниками управління праці, служби зайнятості, податкові інспекції, Пенсійний фонд серед юридичних та фізичних осіб, які використовують найману працю та здійснюють діяльність щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Головний державний інспектор відділу державного нагляду в сфері трудових відносин головного управління Держпраці України Оксана Башинська та начальник відділу забезпечення наповнення бюджету №4 Головного управління Пенсійного Фонду України в Луганській області Олена Зосименко висвітлили питання щодо штрафних санкцій за недотримання мінімальних гарантій і вимог трудового законодавства та низку практичних аспектів щодо нарахування заробітної плати працівникам.

Наразі проведення подібних заходів відіграє велике значення на шляху до легалізації тіньового ринку зайнятості населення.