оп

У Консалтинговому центрі Сєвєродонецького міського центру зайнятості відбувся захід на тему, яка сьогодні хвилює багатьох роботодавців: варто чи ні укладати договори цивільно-правового характеру.

У семінарі взяли участь представники Управління Пенсійного фонду України у Сєвєродонецьку та Головного управління Держпраці в Луганській області.

Представник Пенсійного фонду Олена Абакумова розповіла про важливість сплати єдиного внеску та правильного відображення договорів у звітності, що впливає на розрахунок страхового стажу.

Державні інспектори з праці Оксана Башинська та Юлія Нечволод наголосили, що наявність великої кількості договорів ЦПХ та укладання їх на тривалий період є приводом для проведення перевірок органами Держпраці та що у багатьох випадках у таких договорах вбачаються ознаки трудових відносин, в наслідок чого роботодавець може бути притягнутий до відповідальності.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості Олена Пушкіна надала присутнім інформацію про умови компенсації ЄСВ за працевлаштованих безробітних, переваги проведення тимчасових робіт, можливість підвищення конкурентоспроможності осіб за допомогою ваучера та підтвердження результатів неформального навчання, про підготовку кадрів під замовлення роботодавців.

Учасники заходу дійшли висновку, що перед укладанням договору цивільно-правового характеру треба врахувати всі ризики та альтернативи.