На Новопсковщині триває «Марафан актуальних професій» і третій день акції був присвячений професіям будівельного профілю. Учням Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Новорозсошанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де 15 березня відбулися презентації професій «Лицювальник-плиточник», «Муляр», «Пічник», «Штукатур» та «Покрівельник рулонних покрівель із штучних матеріалів» було цікаво дізнатися, що будівельник – це одна із самих найстаріших професій. Як змінювалися знаряддя праці будівельників від початку цивілізації і до наших часів? Як, в яких умовах працюють майстри будівельної справи сьогодні? На ці запитання діти отримали відповідь під час презентацій. Також під час заходів діти подорожували по історії розвитку архітектури, дізналися про історичні будівлі та переглянули слайди із зображенням історичних пам’яток України, а саме Львівської ратуші, Будинку із химерами, Андріївського узвозу, Харківського будинку вчених та інші.

Наступною яскравою сторінкою Дня професій було знайомство з Новопсковським професійним аграрним ліцеєм, адже цей навчальний заклад є єдиним у районі, де здійснюється підготовка робітничих кадрів для підприємств будівельної сфери. До уваги учасників заходу учні ліцею підготували яскравий музичний виступ - презентацію. Артисти в гумористичній формі розповіли про актуальність тих професій, за якими здійснюється навчання в їх навчальному закладі, продемонстрували свої знання про професії та показали як цікаво проходить їхнє життя у стінах професійного ліцею. Соціальний педагог ліцею О.Зайченко розповіла про професії, за якими ведеться підготовка спеціалістів, про правила вступу до навчального закладу та запросила присутніх на «День відкритих дверей навчального закладу».  

Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних І.Гуляєва поінформувала школярів про можливість пройти профдіагностичне тестування за новітніми методиками щодо вибору майбутньої професії, представленими на порталі «Моя кар’єра», та нещодавно введеної до експлуатації «Платформи державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри», а також за допомогою електронного сервісу «Профорієнтаційний путівник» ЛОЦЗ, який містить в собі не лише інформацію щодо існуючих професій, а ще й інформацію про навчальні заклади, установи, організації нашого регіону, ЗНО-2018 та багато іншої корисної інформації.

Продовженням заходу була гра з питань та відповідей про професії штукатура, лицювальника-плиточника, муляра та пічника. І яка б розповідь не була цікава, але ж більших вражень можна відчути коли все, про що дізналися, можна і побачити. І таку можливість діти отримали наприкінці заходів, переглянувши фільми про професії будівельного профілю із циклу «Світ професій».