20 червня в Рубіжанському міському центрі зайнятості пройшов семінар – консультація для роботодавців за участю соціальних партнерів - Норвезької ради у справах біженців та управління ГУ Держпраці у Луганській області.

Відкрила семінар начальник відділу взаємодії з роботодавцями Олена Мальцева, яка наголосила на важливості проведення подібних зустрічей тому, що багато питань щоденно постають перед роботодавцями, пов’язаних із правильним застосуванням діючих законодавчих актів. Вона проінформувала присутніх про переваги співпраці зі службою зайнятості, адже ті державні програми, що зараз існують, можуть сприяти розвитку діяльності, зокрема відшкодування єдиного внеску протягом року та відшкодування заробітної плати за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб полегшує податкове навантаження на роботодавця. Учасники заходу ознайомились з діючими грантовими програмами, які спрямовані на розвиток бізнесу та отримання необхідних знань для відкриття власної справи.

Провідний юрист Норвезької ради у справах біженців Евген Жифарський розповів про програму «Інформування, консультування і правова допомога», ознайомив присутніх зі спектром послуг з вирішення питань, які пов’язані із побутово-житловими проблемами. Фахівці ГУ Держпраці наголосили про важливість праці у правовому полі та оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками, акцентували увагу на відповідальності за порушення законодавства про працю. Було обговорено ще ряд проблемних питань, які турбували учасників, вони ділилися досвідом в розв’язані різних ситуацій. Підбиваючи підсумки, всі присутні дійшли до єдиного рішення щодо користі таких зустрічей, адже в результаті тісної співпраці на роботодавців чекають нові можливості.