З початку року 20 сільських жителів Луганщини отримали навички підприємців та започаткували власну справу.

Програму із самозайнятості сільських жителів розробили фахівці Луганської обласної служби зайнятості. У районних центрах охочі отримують знання з основ підприємництва, дізнаються, як вести бухгалтерію та орієнтуватися у податковому законодавстві.

Пріоритетними напрямками ведення малого бізнесу для сільських мешканців є виробництво та переробка продуктів тваринництва, вирощування посадкового матеріалу овочевих та ягідних культур, а також надання послуг, зокрема ремонту побутової техніки, автомобілів, взуття, шиття одягу, перукарських послуг.

Впродовж минулого року жителі Луганщини опановували різноманітні професії, серед яких перукар, кравець, автослюсар, електромонтер та інші.

Ксенія Пащук довгий час працювала бухгалтером. Залишившись без роботи, жінка вирішила зайнятися власною справою. Тому, з березня по серпень 2018 року, Ксенія Олексіївна проходила професійне навчання за направлення центру зайнятості за професією «Перукар» в ДНЗ «Одеський ЦПТО ДСЗ» з метою відкриття перукарні. В процесі навчання брала участь в конкурсах і була нагороджена грамотами та сертифікатами.

Після отримання одноразової допомоги по безробіттю, Ксенія стала підприємницею та відкрила у селі Нещеретове Білокуракинського району салон краси «Міледі». Також вона планує розширитися та відкрити подібній заклад в селищі Білокуракине.