«Марафон актуальних професій» вже традиційно увійшов у навчальну програму випускників шкіл м.Сватове та району. Незмінною метою марафону є популяризація робітничих професій та відновлення їх престижу, який за останні роки було майже втрачено, надання всебічної та актуальної інформації про професії, що користуються попитом на ринку праці. 13 березня у Нижньодуванській ЗОШ I-III ступенів учнів 9-11 класів (50 осіб) було проінформовано про актуальні на ринку праці професії: «Кухар-кондитер», «Муляр», «Штукатур», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва» (категорії А, Б). Профорієнтаційний захід відбувся за участю представників Державного професійно-технічного навчального закладу «Сватівський професійний аграрний ліцей», які надали інформацію про свій навчальний заклад та професії, які можна здобути у ньому. Викладачі розповіли про історію виникнення цих професій, етапи їх становлення, удосконалення технологічного устаткування.

Представники Сватівського РЦЗ (заступник директора Сватівського РЦЗ Перепелиця Т.А. та начальник відділу активної підтримки безробітних Сватівського РЦЗ Несміянова Ю.І.), проінформували учнівську молодь про послуги центру зайнятості, його структуру, про ситуацію на регіональному ринку праці та його потребу в кадрах, можливості отримання професій в навчальних закладах за сприянням служби зайнятості. Також озвучена інформація щодо наявності електронного сервісу "Профорієнтаційний путівник" дуже зацікавила учнів.

В першу чергу, метою даного заходу було довести до відома дітей, що вибір професії — це один із найважливіших моментів у житті людини і закликати школярів відповідально ставитися до визначення своєї майбутньої спеціальності.