Адміністратор web-сайту відповідає за дієздатність сервера (серверного устаткування і програм), на якому знаходиться web-сайт, несе відповідальність за мережеву безпеку.

У деяких випадках він стає веб-майстром і може займатись «розкручуванням» web-сайту, вести статистику відвідування, виконувати обов’язки контент-менеджера, який відслідковує своєчасне оновлення інформації.

У класифікаторі професій України на даний час така професія відсутня, але вона споріднена з «фахівцем інформаційних технологій» (код 3121).

Плюси професії

• Можливість самостійного освоєння професії.

• Робота у режимі віддаленого доступу.

• Іноді є можливість поєднувати роботу з навчанням чи іншою діяльністю.

Мінуси професії

• Постійна боротьба з хакерами.

• Нерідко бувають позаштатні ситуації, ліквідувати які необхідно в найкоротші терміни.

Особисті риси

Адміністратору web-сайту доводиться вирішувати безліч найрізноманітніших питань і проблем. Тому головною його рисою мають бути спокій і витримка. Крім того, серйозність, практичність, наявність логічного мислення, дотримання порядку в роботі.

Освіта

Професія адміністратора сайту з’явилась порівняно нещодавно – лише кілька років тому провідні IT-компанії масово почали усвідомлювати, що Інтернет – це одне з джерел отримання нових клієнтів, ведення бізнесу та й просто частина іміджу.

Вища освіта Поки що не має факультетів з адміністрування сайтів – швидше, це технічні напрями, де додатково вивчають мережі та ведення проектів в Інтернеті.

Місце роботи Працевлаштуватися можна у веб-студіях, Інтернет-компаніях, телекомунікаційних компаніях, у компаніях, де є свій Інтернет-відділ.