5 жовтня в Кремінському районному центрі зайнятості відбулась нарада директорів базових центрів зайнятості за підсумками діяльності за 9 місяців поточного року.

На нараді, провідним інспектором з питань запобігання та виявлення корупції Луганського обласного центру зайнятості Інною Головненко, була представлена Пам’ятка керівнику з питань запобігання корупції.

 

Витяги з Пам'ятки:

Керівник має бути прикладом і піклуватися про своїх підлеглих. Ваша поведінка, а також увага, мають велике значення для запобігання корупції. Постійний  аналіз соціально-психологичного стану колективу служить засобом системного підходу до попередження антикорупційних порушень. Тому, Вам необхідно проявляти активність і далекоглядність у сфері керівництва та контролю за підлеглими.

Така інформація дозволяє керівнику пізнати кожного співробітника як особистість. Тоді керівник виступає як диригент, якому буде точно відомо, хто, де і яку «скрипку веде», та де, хто і чому «фальшивить», кого і куди треба поставити. Особливу увагу потрібно приділяти чіткому розподілу сфер відповідальності, прозорості завдань співробітників та забезпеченню належного контролю.

До причин та умов, що сприяють корупції, належать, наприклад:

  • Недостатній контроль за службовою діяльністю підлеглих.
  • Безперечна довіра до співробітників, які працюють тривалий час та працівників з вузькою спеціалізацією.
  • Психологічна невитриманість працівників, які працюють у сфері, пов’язаній з особливим ризиком корупції.
  • Негативний приклад прийняття подарунків керівництвом.
  • Безкарність осіб, які були викриті при скоєнні корупційних дій.
  • Почуття вседозволеності у інших співробітників.