02.05.2023 | 08:22

ВПО можуть довести свій стаж навіть якщо трудова книжка залишилась на тимчасово окупованій території.

Страховий стаж, набутий після 2000 року, обліковується онлайн, за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України.

Трудовий стаж, набутий до 2000 року, за відсутності трудової книжки або записів у ній, встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами, зокрема:

•  довідок, виписок із наказів, особових рахунків і відомостей на видачу заробітної плати;

•  посвідчень і характеристики;

•  письмових трудових договорів та угод з відмітками про їх виконання;

•  членських квитків профспілок (підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків).

Отримати ці документи можна шляхом звернення до підприємств, установ, організацій, в яких особа працювала. У разі припинення їх діяльності – до правонаступників або архіву, до якого було передано документацію.

Крім того, за відсутності необхідних документів і неможливості їх одержання у зв’язку з воєнними діями, стаж роботи, який дає право на пенсію, може бути встановлений на підставі показань не менше двох свідків. Однак це можливо лише за дотримання певних вимог:

-  підтверджується загальний стаж роботи;

-  свідки мають знати заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації або в одній системі;

-  такі особи повинні мати документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Для підтвердження пільгового стажу обов’язково слід звернутися за довідкою до роботодавця або до архівної установи. Якщо ж це неможливо зробити, то підтвердити стаж можна в судовому порядку.

Нагадаємо, щоб вийти на пенсію у віці 60 років у 2023 році, працівнику треба накопичити мінімум 30 років стажу.

Джерело: http://surl.li/gqpvd

Надаємо підтримку з питань зайнятості:
- телеграм-канал: https://t.me/Pidtrimka_DCZ11_luhansk
- вайбер-канал: https://cutt.ly/jLaYiYr