21.03.2016 | 14:47

З метою забезпечення надання комплексних послуг за принципом «Під одним дахом» 16 березня спеціалістами Новоайдарського районного центру зайнятості спільно із представниками Норвезької ради у справах біженців (NRC) та Міжнародного Червоного Хреста було проведено виїзну акцію центру зайнятості для мешканців села Трьохізбенка та внутрішньо переміщених осіб за участю центру соціальних служб для сім’ї та молоді.

Детальні відомості щодо отримання соціальних пільг та матеріальної підтримки безробітним були надані директором Новоайдарського районного центру зайнятості Часніковою Ольгою Миколаївною та заступником директора Карташовою Світланою Вікторівною. Мешканцям було роз’яснено комплекс послуг державної служби зайнятості для підвищення конкурентоспроможності безробітних на місцевому ринку праці. А саме можливість надання кожній особі, за її згодою, індивідуальної профконсультаційної послуги, у т. ч. з використанням тестових методик; можливість безкоштовно пройти професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, роз’яснено, як започаткувати підприємницьку діяльність та умови надання ваучера. Також зупинилися на організації державною службою зайнятості громадських та тимчасових робіт на підприємствах за договорами та їх оплатою.

Представник центру соціальних служб для сім’ї та молоді розповіла про комплекс послуг, які надаються громадянам.

Норвезька рада у справах біженців ознайомила зі спектром своїх послуг по вирішенню питань, які пов’язані із побутово - житловими проблемами, а також наданням інформаційно-консультативної та правової підтримки для ВПО.

Наглядно на прикладі розглянули оформлення електронної перепустки на сайті Служби безпеки України «Реєстр дозволу для переміщення осіб в районі проведення АТО», обговорили проблеми оформлення субсидії для ВПО. За результатами обговорення даних питань спеціалісти служби зайнятості та представники Норвезької ради запропонували індивідуальне консультування з юридичних питань та правову допомогу.

Всі присутні отримали візитки з телефонами та адресою центру правової допомоги Норвезької рада у справах біженців, де зможуть безкоштовно отримати інформацію, консультації та правову допомогу з проблем з якими будуть стикатися ВПО.