13.06.2016 | 11:10

Для 76 школярів, які відпочивають у літніх мовних таборах (з денним перебуванням): «Весела сімейка» на базі Новобілянської загальноосвітньої школи I-III ступенів та «Острів фантазій» на базі Павленківської ЗОШ I-II ступенів спеціалісти Новопсковського районного центру зайнятості провели пізнавально-розважальний профорієнтаційний захід «Вояж у світ професій». Відвідування таборів відбулося в рамках виїзної акції з використанням мобільного центру зайнятості «Ми працюємо, щоб працювали Ви!» у віддалені населені пункти Новопсковського району - с. Павленкове та с. Новобіла.

Вояж у світ професій проходив у кілька етапів залежно від вікової групи учнів. Для молодших школярів проводились різноманітні конкурси, змагання та вікторини. Це і гра «Асоціація», «М’яч плюс професія”, «АБВГдейка», «Хто загубив цю річ?». Активну участь діти взяли у конкурсах: «Відгадай професію», «Показуха». Діти побували в ролі представників різних професій, із задоволенням вирішували проблемні професійні ситуації. Головним девізом конкурсів було: «Лінивому не розгадати, кмітливому на роздуми – секунди». Як виявилося, школярі знають безліч загадок та прислів’їв про працю та професії!

Поки молодші виконували свої завдання, старші учні разом з вчителями розбиралися з анаграмами, в яких закодовані назви професій. Також дітям було запропоновано конкурс «Знавці професій», «Зобрази професію», «Говорящі прізвища».

Проведений захід зарядив усіх присутніх позитивними емоціями та гарним настроєм. А головне, спонукав дітей до планування майбутнього дорослого життя, адже вибір професії – важливий крок, його треба робити виважено, починаючи з дитинства. І якщо він зроблений правильно, то майбутня професійна діяльність принесе людині тільки радість, емоційне та матеріальне задоволення.