05.05.2023 | 08:17

Луганська обласна служба зайнятості організовує оплачувані громадські роботи у гуманітарних Хабах Луганщини.

Так, Сєвєродонецький міський ЦЗ організував оплачувані громадські роботи у ХАБі Попаснянської міської  ВЦА у Черкасах. На Попаснянському КП "СКП" були створені додаткові робочі місця для безробітних переселенців з Луганщини. Людям надали можливість отримати тимчасову роботу і матеріальну підтримку.

Роботи почалися з 1 травня 2023 року. Четверо безробітних виконують працю підсобних робітників: комплектують продуктові гуманітарні набори, прибирають прилеглу територію та виконують інші допоміжні роботи.

В гуманітарному хабі Попаснянської міської ВЦА в Дніпропетровській області на такі роботи працевлаштований один безробітний, а у хабі Кремінської міської військової адміністрації у місті Рівне стали до роботи троє осіб. Отже, співпраця служби зайнятості по залученню безробітних до оплачуваних громадських робіт в інших гуманітарних хабах України триває і невдовзі вони стартують в інших областях.

До відома:

На осіб, які залучаються до громадських робіт, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Період участі зареєстрованих безробітних у громадських роботах зараховується до страхового стажу, в письмовій формі укладають строкові трудові договори та вносять відповідні записи до трудових книжок.

Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати, та відповідно до положень угоди.

Види громадських робіт визначаються місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад. Громадські роботи виконуються виключно на створених тимчасових місцях. Фінансування організації таких робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Надаємо підтримку з питань зайнятості:
- телеграм-канал: https://t.me/Pidtrimka_DCZ11_luhansk
- вайбер-канал: https://cutt.ly/jLaYiYr