25.02.2016 | 15:56

В умовах сьогодення важко переоцінити значення профорієнтаційної роботи, в т.ч. і з учнівською молоддю. Адже превентивна робота – одна із важливих складових успіху у подоланні безробіття у майбутньому.

Професійна орієнтація здійснюється у рамках реалізації державної політики зайнятості населення відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та спрямована на:

- створення умов для реалізації конституційних прав громадян на вільний розвиток особистості, на працю, вільний вибір професії та роду трудової діяльності;

- задоволення потреб ринку праці;

- підвищення рівня зайнятості населення і якості трудового потенціалу держави;

- сприяння досягненню балансу між професійними якостями, уподобаннями та індивідуальними особливостями людини і потребами ринку праці у працівниках відповідних професій і кваліфікацій.

Органи влади, освіти, районний центр зайнятості, соціальні служби для молоді спільно діють на підставі укладеної Угоди про співробітництво.

Метою співпраці в рамках зазначеної угоди є:

спільна дія у сфері вдосконалення системи професійної орієнтації учнівської молоді, забезпечення комплексного підходу до її організації, сприяння професійному самовизначенню та працевлаштуванню учнівської молоді;

об’єднання зусиль у наданні інформаційної, правової та консультаційної допомоги з питань профорієнтації та зайнятості молоді різних (в тому числі кризових) категорій;

організація заходів, спрямованих на підвищення мотивації до праці та попередження безробіття серед учнівської молоді.

З метою визначення подальших кроків у реалізації державної політики зайнятості, державних соціальних цільових програм 24 лютого в приміщені Міловського районного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу за участю керівництва відділу освіти Міловської райдержадміністрації, директорів загальноосвітніх навчальних закладів району.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями акцентувала особливу увагу на підвищенні рівня взаємодії з роботодавцями, залучення всіх наявних організаційних та технологічних механізмів до розширення бази реальних вакансій, що подаються роботодавцями, зробивши головним в цій роботі гідні умови та рівень оплати праці. Не залишилося осторонь і питання соціальної адаптації вимушених переселенців та членів їх сімей, які є надзвичайно актуальними і потребують невідкладного врегулювання з використанням усіх механізмів.

Провідний фахівець з профорієнтації акцентувала увагу на різних засобах інформування: окрім зустрічей з учнівською молоддю, це можуть бути і батьківські конференції, і методична допомога класним керівникам та педагогам-організаторам, і активне використання у виховній роботі «Програмно-апаратного комплексу «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення». Під час зустрічі також обговорили питання організації та проведення у березні місяці щорічної обласної акції «Марафон робітничих професій».

Представники центру зайнятості подякували всім присутнім за конструктивний діалог та висловили побажання більш якісної та плідної взаємодії присутніх зі службою зайнятості.