21.03.2016 | 11:12

18 березня за ініціативою районного центру зайнятості проведено семінар з бухгалтерами підприємств на тему: «Компенсація ЄСВ. Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для ВПО».

В роботі семінару прийняли участь 7 бухгалтерів підприємств.

Провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Стєхіна О.В. ознайомила присутніх з схемою механізму компенсування єдиного внеску роботодавцю відповідно до Порядку нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 20.04.2015р. №449 та з порядком надання довідок про нараховану та виплачену заробітну плату особі, працевлаштованій за направленням центру зайнятості, використання робочого часу працівника та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування переміщеної особи.

По другому питанню виступила начальник відділу взаємодії з роботодавцями Гаманєнко Ю.М., яка доповіла присутнім про те, що з 26.09.2015 року набула чинності Постанова Кабінету міністрів України від 08.09.2015 року №696 «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб».

До заходів сприяння зайнятості належить:

компенсація зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених осіб фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування;

компенсація зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених осіб витрат для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства, якщо це необхідно для працевлаштування;

компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб;

компенсація витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб.

По третьому питанню виступила начальник відділу активної підтримки безробітних Ачкасова Н.С., вона проінформувала присутніх про організацію професійного навчання за робітничими професіями, підвищення кваліфікації за професією «бухгалтер» та професійне навчання на основі ваучера.

Заходи із сприяння зайнятості можуть проводитись окремо або одночасно стосовно кожної внутрішньо переміщеної особи.

Під час засідання виступила начальник відділу бухгалтерського обліку-головний бухгалтер Сичова О.М., яка ознайомила присутніх з витратами Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття по Станично-Луганському районному центру зайнятості.