21.03.2016 | 14:32

Село і безробіття… Неприродне поєднання цих питань. Адже зайнятість у своєму господарстві була, є і буде способом життя українського селянина, джерелом прибутку від хліборобської праці на землі, що стала його власністю. Проблема сільського безробіття була і залишається актуальною на порядку денному як місцевої влади, так і тих служб, що допомагають у її розв’язанні. Вона стала предметом обговорення й на інформаційному семінарі "Служба зайнятості - працівникам села" організованому 17 березня фахівцями Новоайдарського районного центру зайнятості, де прийняло участь 20 безробітних, в тому числі 3 особи з числа ВПО.

Під час заходу присутніх поінформували про послуги державної служби зайнятості, основні положення чинного законодавства про зайнятість.

Фахівці центру зайнятості ознайомили учасників зустрічі з ситуацією на ринку праці, порядком організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, обговорили можливості самозайнятості, в тому числі в сфері сільського зеленого туризму та агробізнесу. Безробітним навели приклади успішного започаткування власної справи на селі, працевлаштування після навчання за направленням служби зайнятості, працевлаштування на громадські роботи.

Під час семінару обговорювалися негативні впливи „тіньової зайнятості” та виплати „заробітної плати у конвертах” на пенсійне забезпечення та соціальний захист. Спеціалісти служби зайнятості надавали учасникам семінару роз’яснення щодо додержання чинного законодавства про зайнятість.

Після закінчення семінару п’ятьох осіб зацікавила пропозиція щодо участі в оплачуваних громадських роботах. Адже так можна отримати не тільки матеріальну підтримку, а й шанс зарекомендувати себе, показати свої професійні вміння та здібності. Молодь же зацікавила можливість знайти роботу за межами району за допомогою мережі «Інтернет».