Рівень розвитку сільського господарства, його економічна ефективність у багатьох випадках визначається найбільш масовими професіями – тракторист, водій, слюсар-ремонтник. Адже вони – орачі, сіятелі і хлібороби. Вони проводять механізовану обробку грунту, вносять добрива, здійснюють посів насіння, висаджують розсаду, ремонтують сільгосптехніку.
Крім цього, вони беруть безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Все, що вирощене у полі, повинно бути зібране в короткий термін, і трактористи, водії та слюсарі-ремонтники – найактивніші учасники цього процесу.
Наш район – сільськогосподарський. Саме тому Марафон робітничих професій у Новопсковському районному центрі зайнятості завершився Днем професій сільськогосподарського профілю.
До участі у заході були запрошені учні віддалених сільських шкіл - Новобілянської загальноосвітньої школи I-III ступенів, Білолуцької гімназії та Білолуцької загальноосвітньої школи I-II ступенів.
Відкрила День професій сільськогосподарського профілю заступник директора з навчально-виховної та соціальної роботи Новопсковського професійного аграрного ліцею С.В.Шелест. Розповідь Світлани Василівни зламала стереотипи про те, що робітничі професії сьогодні не престижні. Вона зауважила, що економіка України в останні роки все більше і більше потребує освіченої висококваліфікованої робочої сили, яка здатна швидко адаптуватися до змін на ринку праці та до вимог роботодавців, бо сьогодні у всі професії, і перш за все робітничі, впроваджується цікава та складна техніка, керувати якою, зможуть лише ті, хто має міцні знання з фізики, математики, хімії, креслення, іноземної мови, широкий технічний кругозір.
Діти за допомогою яскравих слайдів дізналися про історію конструювання тракторів та автомобілів, активно прийняли участь у вікторині про розвиток транспорту, помріяли про свої майбутні автомобілі та продемонстрували неабиякі знання дорожніх знаків.
Яскравим та запам’ятовуючим був виступ агітбригади учнів Новопсковського професійного аграрного ліцею, під час якого учасники творчо та з гумором презентували професії, за якими здійснюється навчання у ліцеї. Школярі мали змогу переконатися, що крім навчання в ліцеї існують усі можливості для розвитку творчих здібностей, про що довели пісенні та танцювальні виступи представників цього навчального закладу.
Під час перегляду відеофільму із серії «Світ професій», всі учасники змогли більш детальніше познайомитися з професіями «Тракторист», «Водій автотранспортних засобів», «Слюсар-ремонтник», з історією їх виникнення, загальною характеристикою праці, вимогами, які дані професії висувають до людини, перспективою зайнятості та можливостями професійного росту.
На завершення Дня професій сільськогосподарського профілю заступник директора з навчально-виховної та соціальної роботи Новопсковського професійного аграрного ліцею С.В.Шелест запросила учасників презентації відвідати День відкритих дверей Новопсковського професійного аграрного ліцею.
Прогнозувати, яка частина школярів – гостей вирішить прийти до ліцею з метою продовження навчання, поки досить важко. Але молоді люди отримали достатньо доцільну та змістовну інформацію про актуальні робітничі професії, мали змогу ознайомитися з умовами та перспективами навчання, поспілкуватися зі своїми однолітками, які вже визначилися зі своїм професійним вибором. Отже, наочність та безпосередня участь у таких заходах старшокласників безумовно примушує замислитися над питаннями «Ким бути? Де працювати?» та націлює молодь до свідомого професійного самовизначення.