18.05.2023 | 13:43

Директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський взяв участь у панельній дискусії «Професійний розвиток та європейська інтеграція», що проходила в рамках заходу «День кар’єри ЄС в СНУ ім. В. Даля».

У своєму виступі він зазначив, що перехід України на європейські стандарти серйозно вплине на ринок праці: зросте потреба у фахівцях різних галузей, які будуть обізнані з новими стандартами роботи. Це означає, що наша країна вже зараз має готувати фахівців відповідних профілів, з урахуванням конкурентоспроможних галузей нашої економіки. 

Розробка штучного інтелекту, на зразок ChatGPT також доводить необхідність постійно розвивати свої навички та компетенції, бути обізнаними у сучасних технологіях тощо. Тільки так можна залишатися затребуваним працівником, який не боїться братися за нове, змінювати професію або вдосконалюватися в ній.

«Для людей, які через війну втратили роботу або професійні навички, служба зайнятості надає нові можливості: змінити професію, підвищити кваліфікацію, розпочати або розвинути власний бізнес. Наприклад, урядовий проєкт «єРобота» включає шість грантових програм, спрямованих на активізацію бізнесу та створення робочих місць. Приємно, що 57 підприємців з Луганщини скористалися цією можливістю – отримали гранти на загальну суму понад 13 млн.грн та ведуть свій бізнес на підконтрольній Україні території. Також є активні програми фінансової підтримки роботодавців» - підсумував Сергій Болотський.

Під час дискусії відбулась презентація основних послуг, можливостей служби зайнятості та сучасних підходів щодо їх отримання.