14.09.2021 | 11:08

Тиждень освіти в календарі професійних свят припадає на 11 вересня та триватиме до 17 числа. Світ не стоїть на місці, розвиваються технології, з’являються нові винаходи, і відповідно, нові можливості. Важливою умовою для життя в суспільстві є швидка адаптація до нової інформації. Практика показує, що знань не буває занадто багато. Навчання протягом життя ставить за мету зростання інвестицій у людей та їх знання шляхом набуття ними основних навичок, зокрема, цифрову грамотність і розширення можливості для інноваційної, більш гнучкої форми навчання.

Освіта дорослих — це практика навчання і виховання дорослих, набуття ними нових навичок, умінь та знань, пов'язана з новим працевлаштуванням чи зміною професійної діяльності.

Проте просто вчитись недостатньо, бо теоретичні знання ніщо в порівнянні з практикою. Тому щойно отримали інформацію варто практикувати протягом тривалого часу, щоб досягти досконалості і виконувати все майже на автоматичному рівні. Головною умовою ефективності навчання є викорінення з голови думки, що ви все знаєте і вмієте. Ніхто не знає всього, розумний той, хто думає, що він нічого не знає. Варто вчитись не тільки заради прокладання шляху до омріяної посади. Саме навчання є цікавим, воно підбадьорює, робить вас активними, ви отримуєте задоволення від того, що дізнаєтесь щось нове.

Які освітні можливості має у своєму арсеналі служба зайнятості?

11 центрів професійно-технічної освіти, які діють в системі державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ). Це навчальні заклади сучасного європейського рівня, які створені для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації дорослого населення за 95 ліцензованими робітничими професіями. Перелік навчальних закладів та професій тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/centry-profesiyno-tehnichnoyi-osvity

Неформальне професійне навчання за робітничими професіями – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання. Усі особи, які працювали на підприємстві та оволоділи певними професійними навичками, але не мали документального підтвердження, мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка. Умови проходження такого навчання тут: https://chk.dcz.gov.ua/publikaciya/neformalne-profesiyne-navchannya

Тим кому за 45+ служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання, який допоможе опанувати нову професію або спеціальність, удосконалити раніше здобуті знання та вміння.

Ваучер - документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця. Отримати інформацію про умови видачі ваучера можете, звернувшись до служби зайнятості, або ознайомитись з деталями тут: https://chk.dcz.gov.ua/node/6813.

Гарантуємо, що освіта в дорослому віці допоможе по-новому розкрити ваші здібності, відшліфувати професійні навички, а обмін думками та досвідом додасть упевненості, змотивує на успіх та розвиток.