02.08.2023 | 08:18

Неповнолітні особи мають додаткові гарантії під час працевлаштування.

Держава встановлює спеціальну квоту (5% працівників за попередній рік для організацій, що мають понад 20 працівників) для певних категорій працівників, включно з неповнолітніми:

•  випускники загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які працевлаштовуються вперше;

•  діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

•  особи, яким виповнилося 15 років і які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.

Дана квота є обов’язковою для роботодавців. У разі невиконання доведеться сплатити штраф за кожну необґрунтовану відмову в працевлаштуванні у двократному розмірі мінімальної заробітної плати.

Для працездатної молоді від 15 років перше робоче місце має надаватися на термін не менше двох років.

При розірванні трудового договору з ініціативи роботодавця необхідно обов’язково отримати згоду районної (міської) служби у справах дітей.

Законодавство дозволяє розірвати трудовий договір на вимогу батьків, усиновителів і піклувальників неповнолітнього, а також держорганів – якщо така робота шкодить здоров’ю працівника або порушує його інтереси.

Дозволений вік для працевлаштування є таким:

14-15 років – у вільний від навчання час для виконання легкої роботи зі згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює;

15-16 років – за згодою одного з батьків або особи, що їх замінює;

16-18 років – без обмежень.

Джерело: http://surl.li/jqpxz

Звертайтесь до фахівців центру зайнятості за номерами гарячих ліній 098-875-48-95, 099-491-20-86 або пройдіть за посиланням для мешканців Луганщини http://surl.li/invaz для роботодавців та підприємців Луганщини http://surl.li/ioarc

Надаємо підтримку з питань зайнятості:

- телеграм-канал: https://t.me/Pidtrimka_DCZ11_luhansk

- вайбер-канал: https://cutt.ly/jLaYiYr Неповнолітні особи мають додаткові гарантії під час працевлаштування.