16.09.2020 | 16:26

16 вересня Попаснянським районним центром зайнятості була проведена скайп-конференція з фізичними особами–підприємцями на тему «Легальна робота – соціальна захищеність і соціальна відповідальність».

Мета цього заходу - проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з роботодавцями району з питань недопущення використання незадекларованої праці.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Попаснянського РЦЗ Алла Щербіна повідомила, що з 1 вересня представниками Держпраці заплановано проведення інспекційних заходів у роботодавців, які мають найвищий ризик застосування незадекларованої праці. Особливу увагу звернула на те, що чинне законодавство передбачає кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

Під час онлайн-спілкування увага роботодавців була зосереджена на перевагах легальної та ризиках «тіньової зайнятості». Також була надана інформація  про послуги служби зайнятості, які сприяють легалізації зайнятості, зокрема, виплата компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця та організація робіт тимчасового характеру.