09.06.2016 | 15:32

В рамках проекту «Місячник здоров’я» для учасників антитерористичної операції в Новоайдарському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО, який проводився з метою адаптації до потреб ринку праці та сприяння у працевлаштуванні демобілізованих учасників АТО, ознайомлення з порядком звернення до медичної установи учасників АТО та проходження ними медичного обстеження.

Фахівці центру зайнятості ознайомили безробітних з актуальними вакансіями та розповіли про послуги служби зайнятості. Зокрема, про можливість проходження навчання для підвищення кваліфікації чи здобуття нової професії за рахунок центру зайнятості, започаткування власної справи з наданням одноразової виплати допомоги по безробіттю, участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Учасникам семінару презентували розроблену обласною службою зайнятості «Дорожню карту для демобілізованих учасників АТО», де зібрана вся необхідна інформація щодо державних гарантій учасників бойових дій, перелік громадських та волонтерських організацій, адреси та контакти управлінь.

Терапевт Новоайдарського РТМО розповіла про початок анонсованого проекту, порядок звернення до медичної установи учасників АТО, проходження ними медичного обстеження.

Представники військового комісаріату запросили учасників АТО після певної адаптації та вирішення сімейно-побутових проблем повертатися до думки щодо укладання контракту на службу в Збройних Силах України.

Представник управляння Пенсійного фонду України розповіла про мінімальні розміри пенсії, надбавки і підвищення до пенсій. Зупинилася на пенсійному віці та переліку документів, які надаються для призначення пенсії.

Представник управління соціального захисту населення та праці проінформувала учасників АТО про права на лікування та на відпочинок в різних здравницях України.

Під час семінару присутні ставили запитання щодо працевлаштування, щодо оформлення необхідних документів, отримання медичного та санаторного лікування, а також компенсацій та пільг.