20.11.2020 | 09:56

Серед клієнтів служби зайнятості чимало тих, хто опинився в складних життєвих обставинах, втратив можливість працювати у звичному режимі та ритмі через погіршення стану здоров’я або не може на рівних конкурувати на ринку праці з інших причин.

За період з 2001-2020рр. до Новопсковського районного центру зайнятості звернулося майже 11 тисяч такої категорії громадян, зокрема, особи передпенсійного віку, особи з малолітніми дітьми, молодь без досвіду роботи, люди з інвалідністю, колишні ув’язнені, внутрішньо переміщені особи.

Обслуговування вразливих на ринку праці груп населення – процес складний та комплексний, потребує не тільки професійної компетенції фахівців центру зайнятості а й активної взаємодії та наполегливої співпраці з роботодавцями та соціальними службами району.

Підвищенню ефективності роботи з громадянами, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, сприяло впровадження нових методів роботи: профілювання, обслуговування за підходом кейс-менеджменту, супровід після працевлаштування. Ці методи роботи передбачають тісну взаємодію фахівця центру зайнятості з безробітною особою, під час якої відбувається оцінка ситуації, розробляється індивідуальний план роботи, надається допомога у розв’язанні особистих та соціальних проблем, що заважають працевлаштуванню, шляхом залучення інших організацій та фахівців до надання необхідних послуг.

Фахівці Новопсковського районного центру зайнятості продовжують свою роботу під гаслом «Єдиний спосіб зробити щось дуже добре – любити те, що ти робиш», та бажають своїм клієнтам обов’язково знаходити таку роботу, яка б їм приносила задоволення та фінансовий достаток.

          Кучєр Галина, вперше звернулась до Новопсковського районного центру зайнятості в 2014 році, бо вимушена була переїхати з м. Луганськ через проведення бойових дій. Такій категорії осіб державна служба зайнятості приділяє особливу увагу. Галина має вищу освіту за спеціальністю «Бухгалтерський облік» та 20 річний досвід роботи на посаді бухгалтера. З метою сприяння зайнятості Галини, фахівці центру зайнятості провели клопітку роботу з роботодавцями щодо можливого працевлаштування безробітної. У результаті Галина прийнята на посаду головного бухгалтера до ФГ «Підопригора» з компенсацією витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Термін компенсації витрат роботодавця вже завершився, але Галина продовжує працювати. Своєю роботою вона задоволена і з вдячністю згадує роботу фахівців центру зайнятості.

         Сідлецька Оксана, перед зверненням до центру зайнятості не працювала, має професію «лаборанта хіміко-бактеріологічного аналізу». Вперше звернулась до Новопсковського районного центру зайнятості в 2006 році та була успішно працевлаштована диспетчером в ТОВ ТРК "Спектр". В 2010 році знову була змушена шукати роботу. Пройшовши стажування на робочому місці, Оксана була працевлаштована до ФОП «Полєнов В.А.» на посаду продавця продовольчих товарів. Та життя внесло свої корективи. Оксана не змогла продовжувати роботу на посаді продавця продовольчих товарів, у зв’язку з погіршенням здоров’я та отриманням групи інвалідності. За допомогою у працевлаштуванні вона втретє звернулася в 2015 році. З урахуванням досвіду роботи, стану здоров’я, рекомендацій МСЕК та завдяки індивідуальному, адресному підходу з елементами кейс-менеджменту Оксану було працевлаштовано на робоче місце для особи з інвалідністю на посаду диспетчера в КП "Новопсковжитло". Оксана працює диспетчером і досі. Має гарний колектив та вдячних клієнтів.

          Протасова Любов, більше 15 років працювала в Укртелекомі оператором електрозв’язку, має 3 групу інвалідності. У зв’язку із скороченням чисельності штату втратила роботу в червні 2015 року. Адаптація після звільнення та пошук роботи проходили нелегко, згадує фахівець безробітної. Та спільна і злагоджена робота всіх відділів дала свій результат: фахівці відділу активної підтримки надали психологічну підтримку та професійно націлили клієнтку на активний пошук роботи, фахівці відділу взаємодії з роботодавцями здійснювали пошук вакансій з урахуванням вмінь, навичок клієнтки та рекомендацій МСЕК щодо працевлаштування. Результат є, і всі ним задоволені. Вже більше 4-х років Любов працює діловодом в Новопсковському промисловому майданчику Сєвєродонецького ЛВУ МГ ФІЛІЇ УМГ "Харківтрансгаз".