15.02.2016 | 16:09

З початку 2016 року у місті Сєвєродонецьку продовжують працювати різноманітні проекти та програми для населення (у тому числі внутрішньо переміщених осіб), мета яких - започаткування або відновлення підприємницької діяльності у Луганській області. Кожний проект включає у себе перший крок: реєстрація, співбесіда, тренінгова програма, написання бізнес-плану та наприкінці - отримання грантів для відкриття або розвитку власного бізнесу.

Сєвєродонецький міський центр зайнятості плідно співпрацює у цьому напрямку з нашими соціальними партнерами. Наприклад, з 3 по 10 лютого у центрі зайнятості представники Всеукраїнського об’єднання “Українські рубежі” проводили попередню реєстрацію учасників Проекту “Розвиток самозайнятості серед ВПО в Україні”.

150 внутрішньо переміщених осіб пройшли реєстрацію та виявили бажання прийняти участь у дводенних тренінгах, які відбудуться орієнтовно у третій декаді лютого. Після проходження навчання, написання бізнес-плану та успішного його захисту, заключний етап - отримання обладнання для старту самозайнятості на суму, що становить не більше 650 євро у гривньовому еквіваленті за курсом ООН.

Ще одне направлення діяльності міського центру зайнятості у напрямку розвитку підприємництва у нашому місті, це - одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Усі бажаючи мають змогу пройти двотижневе навчання з курсу “Підприємець-початківець” на базі ДНЗ “Луганський центр професійно-технічного навчання Державної служби зайнятості”, отримати одноразову виплату допомоги по безробіттю та розпочати власний бізнес. 9 лютого як раз закінчила навчання одна з таких груп, 14 осіб, направлених Сєвєродонецьким, Рубіжанським, Лисичанським міськими та Білокуракинським, Марківським та Кремінським районними центрами зайнятості, пройшли повний курс навчання, склали бізнес-план та успішно його захистили. Отримання коштів та відкриття бізнесу планується наприкінці лютого.

Приймая активну участь у всіх програмах та проектах, які існують на цей час, ви зможете реалізувати себе як конкурентоспроможна та фінансово-незалежна людина у сучасному суспільстві.