16.02.2016 | 11:43

11-12 лютого фахівці Луганської та Донецької обласних служб зайнятості взяли участь у тренінгу «Посилення спроможності центрів зайнятості надавати послуги ВПО у взаємодії із приватними та неприбутковими постачальниками послуг». Захід відбувся у Києві за підтримки ПРООН та Уряду Японії.

Експерт ПРООН Сергій Мельник зазначив, що один із пріоритетів їх роботи – співпраця з державною службою зайнятості з метою допомоги вразливим категоріям населення, у тому числі переселенцям знайти достойну роботу. Він ознайомив присутніх із методами роботи, що допомагають вияснити потреби безробітних щодо працевлаштування, оцінити їх профпридатність, а також розповів про можливості розробки регіональних програм для створення нових робочих місць тощо.

Під час заходу експерт ПРООН Сергій Панцир розповів, що протягом вересня-грудня 2015 року їх організація провела дослідження з оцінки якості послуг, що надаються ВПО в центрах зайнятості. Експерт зазначив, що більшість внутрішньо переміщених осіб не мали нарікань до роботи служби занятості, але в той же час близько 70% опитаних розповіли, що знайшли роботу самостійно або за допомогою інших організацій. Такі опитування були проведені у Луганській, Донецькій, Полтавській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Одеській та Київській областях.

На основі цього дослідження було розроблено тренінгову програму щодо впровадження на регіональному рівні системи ефективного надання послуг з профорієнтації, професійного навчання, сприяння підприємницькій діяльності тощо з урахуванням особливостей потреб безробітних переселенців. Також результати цих досліджень будуть використані для підготовки рекомендацій щодо покращення надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам.

Також присутні обговорили найбільш гострі проблеми, що виникають в роботі з ВПО, обмінялись досвідом та розповіли про плани, які будуть реалізовані найближчим часом.