03.10.2023 | 09:00

Прогул — відсутність працівника на роботі понад 3 годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин та без попередження роботодавця.

Вичерпного переліку поважних причин відсутності на роботі чинне трудове законодавство України не містить, тому кожен випадок щодо поважності причин відсутності на роботі оцінюється окремо з огляду на конкретні обставини.

Невихід на роботу внаслідок ведення воєнних дій та пов’язаних з ними обставин, в тому числі повітряної тривоги, не може мати наслідком звільнення за пунктом 4 частини першої статті 40 КЗпП за підставою «прогул», тому що це обумовлено необхідністю збереження життя та здоров’я працівників та їх сімей згідно зі статтею 3 та статтею 50 Конституції України і вважається відсутністю на роботі з поважних причин. У такому випадку за працівниками зберігаються робоче місце та посада.

Проте не кожна відсутність працівника на роботі під час повітряної тривоги є поважною причиною. Працівнику треба довести, що дійсно в цей час була повітряна тривога в регіоні, де він працює (офіс, дім, або по дорозі на роботу), і що роботодавець не організував безпечну роботу працівника в укритті.
Детальніше: http://surl.li/lsqpk

Звертайтесь до фахівців центру зайнятості за номерами гарячих ліній 098-875-48-95, 099-491-20-86 або пройдіть за посиланням для мешканців Луганщини http://surl.li/invaz для роботодавців та підприємців Луганщини http://surl.li/ioarc

Надаємо підтримку з питань зайнятості:
- телеграм-канал: t.me/Pidtrimka_DCZ11_luhansk
- вайбер-канал: cutt.ly/jLaYiYr