26.09.2023 | 09:03

Останнім часом багато підприємств почали отримувати вимоги ТЦК та СП про надання інформації щодо військовозобов’язаних працівників. Трудове законодавство не передбачає такої підстави для притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності, як порушення правил військового обліку.

Втім, слід враховувати, що накладення дисциплінарного стягнення можливе за порушення трудової дисципліни – невиконання або неналежного виконання трудових обов’язків. Тому, якщо дотримання правил військового обліку є частиною трудових обов’язків працівника, то застосування дисциплінарної відповідальності допустиме.

Для правомірного накладення дисциплінарного стягнення роботодавцем необхідна наявність сукупності таких умов: порушення має стосуватися лише тих обов`язків, які є складовими трудової функції працівника чи випливають з правил внутрішнього трудового розпорядку.

Зобов’язання з військового обліку вважатимуться частиною трудових обов’язків працівника, якщо такі:
•  встановлені розпорядчим актом роботодавця (наприклад, наказом підприємства або розпорядженням),
або
•  інкорпоровані у посадові обов’язки працівників, тобто містяться у посадовій інструкції або трудовому договорі/контракті серед обов’язків працівника,
або
•  містяться в положеннях чи внутрішніх локальних актах роботодавця.

З вищевказаними документами працівник повинен бути ознайомлений під підпис.
Джерело: http://surl.li/liwjf

Звертайтесь до фахівців центру зайнятості за номерами гарячих ліній 098-875-48-95, 099-491-20-86 або пройдіть за посиланням для мешканців Луганщини http://surl.li/invaz для роботодавців та підприємців Луганщини http://surl.li/ioarc

Надаємо підтримку з питань зайнятості:
- телеграм-канал: t.me/Pidtrimka_DCZ11_luhansk
- вайбер-канал: cutt.ly/jLaYiYr