18.10.2021 | 15:59

Професійний вибір людини має величезне значення, як для самої людини так і для суспільства. Адже робота - це головна складова людського життя, яка дає нам не тільки засоби до існування, але і самозадоволення, певне місце в суспільстві, надає значимість нашого життя.

Багато людей роблять цей вибір ще у юнацькому віці, закінчуючи навчальний заклад, отримуючи диплом, а дехто - працюючи протягом життя, набуваючи професійних знань та умінь, тобто навчаються неформально. І здавалося б, такі працівники все вміють робити, мають необхідний досвід, але конкурувати на ринку праці дуже важко, бо не мають документу про освіту.
Саме для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці «Порядком підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями», затвердженого Постановою КМУ від 15 травня 2013р. №340, запроваджено процедуру підтвердження результатів неформального навчання, у стислий термін, з отриманням свідоцтва державного зразка.
На сьогодні Служба зайнятості надає можливість підтвердити результати неформального навчання за професією кухар. А саме, оцінити набуті працівником професійні знання, уміння і навички, що не регламентовані місцем їх набуття, строком та формою навчання. 

Оплата процедури підтвердження кваліфікації здійснюється особою або роботодавцем, у разі направлення ним особи, на рахунок навчального закладу, на базі якого буде проходити процедура оцінювання.

Звернувшись до центру зайнятості можна отримати детальну інформацію про Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання, ознайомитися з механізмом проходження процедури оцінювання, з вимогами до кваліфікаційної характеристики професії та критеріями і показниками оцінювання, навчальними закладами, що визнані суб’єктами оцінювання та з графіками формування навчальних груп.

Фахівцями центру буде надано допомогу у визначенні навчальної групи та погодженні дати складання іспиту - все це дає можливість у короткий час підготуватися до випробування, підтвердити результати неформального професійного навчання, отримати нову професію та документ про присвоєння кваліфікації. 
У рамках співробітництва Державної служби зайнятості та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ Ukraine) на базі Рівненського ЦПТО розпочато роботу з оцінювання результатів неформального навчання кухарів. Особливість цього проєкту в тому, що оплата процедури підтвердження та проживання у період іспитів відбувається за рахунок коштів міжнародної організації.
Хто може стати учасником цієї програми? Це мешканці частини Луганської області, контрольованої урядом. Цей проєкт короткотерміновий і працює з 25.08.2021 по 12.11.2021р. То ж кому цікава інформація, хто бажає протягом трьох днів отримати професію та ще й за рахунок проєкту, поспішайте.

Так, вчасно отримана інформація допомогла здійснити свою мрію мешканці міста Лисичанська Вікторії Рохман.

Вікторія саме шукала роботу та ще й мріяла змінити професію, тому інформація розміщена у Фейсбуці на сторінці Лисичанського міського центру зайнятості про такий формат навчання видалася дуже цікавою та корисною.

Дівчина звернулася за консультацією до фахівців Лисичанського міського центру зайнятості, де підготовка кандидата до проходження процедури підтвердження результатів неформального навчання за професією кухар у Рівненському ЦПТО, стала яскравим прикладом злагодженої роботи та професіоналізму фахівців центру зайнятості. А наполегливість та бажання дівчини допомогли їй отримати омріяну професію. 

Якщо хочете йти у ногу з часом, навчатися, цікавитися інноваційними підходами до навчання та роботи, тоді Вам до служби зайнятості адже вибір професії у житті кожної людини - це вибір життєвого шляху, вибір долі.

За інформацією звертатися до Лисичанського міського центру зайнятості, за адресою: м. Лисичанськ, вул. ім. В. Сосюри, 273, р.м. 18., або каб. №4.